Oczka

Woda towarzyszy człowiekowi od zawsze. Bez niej niemożliwe jest istnienie jakiegokolwiek życia. Nie ma nic przyjemniejszego po męczącym i długim dniu pracy, niż odpoczynek w ogrodzie gdzie w tle słychać szmer wody. Uważamy, że w każdym, nawet najmniejszym ogrodzie jest miejsce na chociażby akcent wodny. Może to być niewielka kompozycja dopasowana do stylu ogrodu, nieduża sadzawka z fontanną, płacząca ściana kamienna… rozwiązań jest naprawdę wiele… Przy większych przestrzeniach proponujemy stawy, jeziorka, strumienie , zbiorniki o dowolnych kształtach naśladujące naturalne.

Przy planowaniu założeń wodnych kierujemy się rozwagą, bezpieczeństwem i estetyką. Oczko, staw, strumień, prócz pięknego wykonania musi być przede wszystkim praktyczne w obsłudze. Zapewniane jest to dzięki odpowiedniemu oprzyrządowaniu oraz materiałom użytym przy wykonaniu. Ma to zapewnić wygodę właścicieli oraz piękny wygląd i funkcjonalność na lata.

Przy zakładaniu jakiejkolwiek kompozycji wodnej spełniamy kilka podstawowych warunków:

  • Estetyka – woda w ogrodzie powinna z nim harmonizować, wtapiać się w niego i uzupełniać. Nieprzypadkowy tu jest dobór miejsca, materiałów użytych do wykonania, roślinności oraz innych akcentów.
  • Bezpieczeństwo – szczególnie ważne jest gdy z ogrodu korzystają dzieci czy zwierzęta.
  • Solidność wykonania – aby oczko, staw czy strumień cieszyło przez długi czas, bardzo ważny jest dobór i parametry materiałów niezbędnych do wykonania. Są one dobierane i wyliczane indywidualnie do danego założenia.
  • Funkcjonalność – biorąc pod uwagę fakt, że woda w ogrodzie powinna służyć relaksowi i przyjemności, proponujemy Państwu osprzęt wodny najwyższych klas, dobierany tak by zachować równowagę i funkcjonalność przy minimum nakładu pracy.